Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Federation of European Producers of Abrasives

Drodzy Klienci

Uprzejmie informujemy, że firma ANDRE ABRASIVE ARTICLES została w tym roku przyjęta w poczet członków europejskiej organizacji zrzeszającej producentów narzędzi ściernych FEPA (Federation of European Producers of Abrasives). Jednym z głównych celów tej organizacji jest sprawowanie nadzoru w obszarze dostarczania na rynek narzędzi ściernych najwyższej jakości, bezpiecznych i spełniających najnowsze normy.

Jak wynika z naszego doświadczenia istnieje wiele zagrożeń pojawiających się w czasie eksploatacji narzędzi ściernych, spowodowanych chociażby nietrafionym doborem charakterystyki do danej operacji obróbczej, niewłaściwym montażem związanym ze stosowaniem kołnierzy dociskowych o niezgodnych z normą wymiarach, niewłaściwym sposobem przechowywania i użytkowania oraz często złym stanem technicznym szlifierek.

Staramy się permanentnie informować naszych klientów o tych potencjalnych zagrożeniach a w ramach ciągłego doskonalenia procesu technologicznego chcemy dostarczać naszym Klientom narzędzia ścierne zapewniające coraz lepsze walory użytkowe i coraz wyższy współczynnik bezpieczeństwa, zgodnie z dyrektywami FEPA.

Będziemy tam!

 

Wzorem roku poprzedniego także i w tym roku marka ANDRE ABRASIVE ARTICLES obecna będzie na wielu międzynarodowych wydarzeniach. Spotkać nas będzie można podczas targów SteelFab w Dubaju, targów Metalloobrabotka w Moskwie, targów Railtex w Birmingham, targów FABEX w Arabii Saudyjskiej oraz podczas targów EMO w Hanowerze.

Czytaj więcej

Informacja - reklamacje w transporcie

W trosce o jakość dostarczanych przez firmę Andre Abrasive Articles wyrobów, pragniemy zwrócić Państwa uwagę na konieczność sprawdzenia dostarczanego towaru w momencie dostawy.

Jest dla nas sprawą kluczową, aby nasi Klienci otrzymali pełnowartościowy, nieuszkodzony wyrób, dlatego też z dużą starannością dokonujemy wyboru firm przewozowych. Pomimo tego zdarzają się czasami sytuacje, gdzie dochodzi do uszkodzenia towaru. W przypadku braku sprawdzenia przesyłki w momencie dostawy, nie jesteśmy w stanie zidentyfikować gdzie i kiedy doszło do uszkodzenia.

Czytaj więcej

Informacja o przerwie w pracy


Szanowni Klienci,

w związku ze zwiększoną ilością zamówień uprzejmie informujemy,
że z dniem 1 stycznia 2018 ANDRE ABRASIVE ARTICLES
wprowadza do odwołania nowe terminy produkcyjne dla wyrobów:

a) ze spoiwem żywicznym – 5 tygodni,
b) ze spoiwem ceramicznym – 7 tygodni. 

 

ANDRE jest polskie

Rozmowa z Robertem Andre, prezesem zarządu ANDRE ABRASIVE ARTICLES.

1. Tato, jak powstał pomysł, żeby firma nazywała się ,,ANDRE ABRASIVE ARTICLES”, przecież to nie brzmi całkiem po polsku, prawda?
Na początku, w 1987 roku, a więc jeszcze w czasach słusznie minionych, firma będąc wtedy spółką cywilną i jednocześnie zakładem rzemieślniczym (innej formy nie było) i zgodnie z obowiązującymi wtedy wytycznymi nazywała się ,,Zakład Wytwarzania Materiałów Ściernych”, który świadczył usługi na rzecz Spółdzielni Rzemieślniczej Wielobranżowej w Kole.

Czytaj więcej

E-faktura

Szanowni Klienci,

Uprzejmie informujemy, iż z dniem 01.10.2014 wdrażamy w naszej firmie e-fakturę, czyli dostarczanie faktur drogą elektroniczną. W związku z tym, prosimy o jak najszybsze wypełnienie i odesłanie załączonego formularza zgody na otrzymywanie od nas e-faktur na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Czytaj więcej

Uroczysta Gala z okazji 25-lecia Firmy

Nasza firma ma już 25 lat! Choć dokładna data rocznicy przypadła na 23.03.2012 – to my świętowaliśmy je uroczystą galą 01.06.2012, która odbyła się w kolskim Miejskim Domu Kultury, a prowadzona była przez Ryszarda Rembiszewskiego.
Wśród licznie przybyłych gości znaleźli się: Senator Rzeczpospolitej Polskiej – Ireneusz Niewiarowski, starosta Powiatu Kolskiego - Wieńczysław Oblizajek, burmistrz Miasta Koła – Mieczysław Drożdżewski, przewodniczący Rady Powiatu Marek Tomicki oraz przewodnicząca Rady Miasta – Urszula Pękacz.

Czytaj więcej

Zakończenie Programu Innowacyjna Gospodarka POIG 1.4-4.1

W ciągu ostatnich trzech lat w Zakładzie Wytwarzania Artykułów Ściernych Robert Andre w ramach umowy POIG.01.04.00-30-008/08-07 POIG.04.01.00-30-008/08-07 realizowano dofinansowywany ze środków Unii Europejskiej projekt badawczo-rozwojowy.
Celem projektu było przeprowadzenie badań zmierzających do opracowania technologii produkcji narzędzi ściernych ze spoiwem żywicznym charakteryzujących się mniejszą emisją substancji szkodliwych zarówno w procesie produkcyjnym jak i w czasie eksploatacji tych narzędzi.

Czytaj więcej

Katalog Narzędzi Ściernych v.5

Z końcem 2010 roku ukazało się V wydanie Katalogu Narzędzi Ściernych przedmiotem którego są uniwersalne i specjalne narzędzia ścierne projektowane, produkowane i dostarczane przez nasz Zakład.

Zastępuje on wydanie czwarte i uwzględnia nowości wprowadzone do programu produkcji Zakładu.