Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony! Czytaj więcej...

Zakończenie Programu Innowacyjna Gospodarka POIG 1.4-4.1

W ciągu ostatnich trzech lat w Zakładzie Wytwarzania Artykułów Ściernych Robert Andre w ramach umowy POIG.01.04.00-30-008/08-07 POIG.04.01.00-30-008/08-07 realizowano dofinansowywany ze środków Unii Europejskiej projekt badawczo-rozwojowy.
Celem projektu było przeprowadzenie badań zmierzających do opracowania technologii produkcji narzędzi ściernych ze spoiwem żywicznym charakteryzujących się mniejszą emisją substancji szkodliwych zarówno w procesie produkcyjnym jak i w czasie eksploatacji tych narzędzi.

W ramach działań przeprowadzono szczegółowe badania nad właściwościami i wzajemnym oddziaływaniem na siebie wybranych surowców stosowanych do produkcji narzędzi ściernych. Utworzono i wyposażono w niezbędny sprzęt Dział Badawczo-Rozwojowy oraz zakupiono urządzenia produkcyjne umożliwiające rozpoczęcie produkcji wg opracowanej technologii. Przeprowadzono serię prób technologicznych, w wyniku których opracowano technologię spełniającą przyjęte założenia projektowe oraz będącą przedmiotem zgłoszenia patentowego P.390049. 
Całkowity koszt poniesiony na realizację projektu wyniósł 609.743,20 z czego kwota dofinansowania stanowi 337.385,61. Na mocy decyzji podjętych w ramach obowiązującym w zakładzie Wytwarzania Artykułów Ściernych Robert Andre Systemem Zapewnienia Jakości ISO 9001:2008 opracowana technologia wytwarzania ściernic ze spoiwem żywicznym ze zmniejszoną ilością substancji szkodliwych emitowanych do środowiska stanowi przedmiot wdrożenia do masowej produkcji. O szczegółach dotyczących wdrożenia oraz o asortymencie, którego będzie ono dotyczyć klienci informowani będą przez Dział Handlowy.