Ponad 35 lat doświadczenia.

Silna polska marka, zbudowana od podstaw!

Slider

41. Bieg Warciański w solidnej obsadzie

ANDRE Team w akcji

24 października w Kole odbył się 41. Międzynarodowy Bieg Warciański im. Zdzisława Krzyszkowiaka.

Na starcie jednej z najstarszych imprez biegowych w Polsce, organizowanej nieprzerwanie od 1981 roku, stanęło 470 uczestników. Do Koła zjechali najlepsi biegacze i biegaczki z całej Polski, którzy jak co roku do pokonania mieli 10 km trasę. Najszybciej pobiegli Kamil Karbowiak i Izabela Paszkiewicz - biegaczka z Terespola ustanowiła nieoficjalny rekord Polski. W biegu udział wzięli udział także biegacze z ANDRE TEAM, co zresztą, jest już chlubną tradycją.
7 listopada 2021 r. w ramach Biegu Warciańskiego odbyły się Biegi Dziecięce i Młodzieżowe, w których współorganizacji firma ANDRE także aktywnie uczestniczyła. Piękna pogoda, dobra organizacja i ogromna chęć współzawodnictwa sprawiły jednak, że do mety dobiegli wszyscy uczestnicy biegu.

Serdecznie gratulujemy wszystkim zawodnikom wyników oraz tego, że pomimo trudnej sytuacji panującej w kraju, nie zrezygnowali z przybycia na zawody. Już dziś zapraszamy na kolejną edycję Biegu Warciańskiego!

XIV Szkoła Obróbki Skrawaniem

Tym razem zdalnie

W dniach 15-17 września 2021 r. w Lublinie odbyła się konferencja XIV Szkoła Obróbki Skrawaniem, której organizatorem była Katedra Podstaw Inżynierii Produkcji Wydziału Mechanicznego Politechniki Lubelskiej. Ze względów obiektywnych, zdecydowano się zorganizować ją w formie zdalnej.
Firma ANDRE od lat bierze czynny udział w konferencji Szkoły Obróbki Skrawaniem, wspiera ją na wielu poziomach. Spotkania te od lat cieszą się wysoką renomą, dają prawdziwą możliwość pozyskania nowej wiedzy, umiejętności, kontaktów ze specjalistami zarówno akademickimi, jak i przemysłowymi, w zakresie szeroko rozumianej inżynierii wytwarzania.

ANDRE dla piłkarzy

Nowe dresy i ortaliony dla kolskiej Olimpii

Od kilku lat firma ANDRE ABRASIVE ARTICLES wspiera młodych sportowców z drużyny Trampkarza Starszego C1 MKS OLIMPIA KOŁO - rocznik 2007/2008 trenera Marcina Mielczarka (wieloletniego pracownika ANDRE). W tym roku firma przekazała środki na zakup sprzętu sportowego w postaci dresów i ortalionów przeciwdeszczowych. Niech dobrze służą piłkarzom!

ANDRE stawia na budownictwo kolejowe

Razem na rzecz kolejnictwa

W styczniu 2021 r. firma ANDRE przystąpiła do Polskiej Izby Producentów Urządzeń i Usług na Rzecz Kolei. Jako producent dla budownictwa kolejowego ANDRE pojawi się w nowej edycji KATALOGU FIRM BRANŻY KOLEJOWEJ 2022/2023 - www.KolejoweFirmy.pl. Działania te mają służyć promocji produktów ANDRE, a w konsekwencji pozyskiwaniu nowych kontrahentów!
Ciekawostką jest fakt, że w ramach różnych akcji i działań marketingowych Polskiej Izby Producentów Urządzeń i Usług na Rzecz Kolei firma ANDRE ABRASIVE ARTICLES zaistnieje m.in. jako element jednej z najpopularniejszych planszówek BIZNES – w tym wypadku „Biznes Kolejowy".

Stoisko ANDRE cieszyło się dużym zainteresowaniem

Nowe technologie na wyciągnięcie ręki

W dniach 16 - 21 września 2019 odbyły się w Hanowerze największe na świecie międzynarodowe targi dedykowane obróbce metalu – EMO Hannover 2019. Na targach swoje wyroby i nowoczesne rozwiązania techniczne prezentowało ponad 2200 firm z 44 krajów z całego świata, w tym 12 z Polski. Wiele wskazuje na to, że tegoroczna edycja tych targów przyciągnęła rekordową ilość - 130 tys. zwiedzających.
Na takiej imprezie nie mogło oczywiście zabraknąć firmy ANDRE, która od wielu lat ma tam swoje stoisko. W tym roku prezentowaliśmy nowy asortyment ściernic wielkogabarytowych produkowanych w oparciu o nasze innowacyjne rozwiązania technologiczne.

ANDRE z certyfikatem FEPA

Dobre i bezpieczne produkty

Uprzejmie informujemy, że firma ANDRE ABRASIVE ARTICLES została w 2017 roku przyjęta w poczet członków europejskiej organizacji zrzeszającej producentów narzędzi ściernych FEPA (Federation of European Producers of Abrasives).
Nasze członkostwo w FEPA to poczucie przynależności do rodziny europejskich producentów, których głównym celem jest dostarczanie dobrych i bezpiecznych wyrobów.

Głównym zadaniem FEPA jest reprezentowanie europejskiego przemysłu ściernego na świecie, promocja narzędzi ściernych produkowanych w Europie ale także informowanie swoich członków o zmianach ram regulacyjnych oraz wsparcie w zakresie informacji technicznych, usług naukowych i przewidywanie przyszłych wyzwań w sektorze materiałów ściernych.

Letnie szlifowanie ANDRE

Ścierne ilumnacje na szynach

Nic tak nie cieszy producenta, jak widok pracy jego wyrobami. W sierpniu 2016 roku na ulicach Poznania można było oglądć ciekawe nocne iluminacje. Wtedy właśnie szlifowano szyny na torowiskacjh tramwajowych, wykorzystujac do tego specjalistyczne produkty firmy ANDRE.