Ponad 35 lat doświadczenia

Silna polska marka, zbudowana od podstaw!

Slider

Piknik rodzinny ANDRE

Tradycyjnie i na nowo, przy pięknej pogodzie

W sobotę 24 czerwca 2023, po kilku latach przerwy wywołanej pandemią koronawirusa oraz wybuchem wojny w Ukrainie, znów bawiliśmy się na Pikniku Rodzinnym.
Był to kolejny, w wieloletniej tradycji firmy ANDRE, piknik rodzinny, ale i pierwszy zorganizowany przez nowy Zarząd. Tym razem spotkaliśmy się na terenie zakładu. Sobotnie popołudnie i wieczór całym rodzinom załogi firmy, a także naszym emerytom i rencistom, wypełniły liczne atrakcje. Były konkurencje sprawnościowe, bogaty park rozrywki dla najmłodszych (dmuchańce, gry i zabawy), piknikowe przysmaki, turniej wiedzy o przedsiębiorstwie, pokaz sztuczek magicznych i iluzji, zabawa z didżejem oraz specjalna, branżowa zgadywanka. Ale przede wszystkim mieliśmy piękną pogodę.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za wspaniałą zabawę. Do zobaczenia za rok!

ANDRE na targach Innotrans 2022

Serdecznie dziękujemy za owocne spotkania

Za nami kolejna udana edycja międzynarodowych targów techniki transportowej InnoTrans 2022 , w których mieliśmy przyjemność brać udział. Targi w Berlinie są organizowane co dwa lata na przemian z targami TRAKO w Gdańsku.
W tym roku targi gościły ponad 2700 wystawców z całego świata, w tym 180 wystawców z Polski, którzy na terenie 42 hal prezentowali swoje nowości w kilku segmentach tematycznych. Nasze stoisko, zlokalizowane w pawilonie 5.2, odwiedziło blisko 50 firm.
Serdecznie dziękujemy Państwu za przybycie na nasze stoisko i za owocne spotkania.

ANDRE na targach GrindTec 2022

Międzynarodowe targi technologii szlifowania

W dniach 15 – 18 marca uczestniczyliśmy, jako wystawcy, w jednych z największych targów na świecie, dotyczących technologii szlifowania – targach GrindTec 2022 w Augsburgu, w Niemczech.
To była świetna okazja do zaprezentowania firmy jak i do pokazania na żywo naszych wyrobów.

Serdecznie dziękujemy za odwiedziny naszego stoiska. Jesteśmy zadowoleni z rozmów i spotkań z osobami zainteresowanymi wyrobami ANDRE ABRASIVE ARTICLES.  

Jesteśmy solidnym partnerem!

GRAMY UCZCIWIE!

26 listopada 2021 r. w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie odbyło się oficjalne ogłoszenie wyników i wręczenie nagród Laureatom programu „Przedsiębiorstwo Fair Play” 2021 – najdłużej obecnego na polskim rynku programu promującego politykę społecznej odpowiedzialności biznesu i certyfikującego w tym zakresie polskie firmy.
Naszej firmie, w obecnej edycji, przyznano TYTUŁ I CERTYFIKAT JAKOŚCI BIZNESU „PRZEDSIĘBIORSTWO FAIR PLAY” 2021.

Lubimy być fair, toteż bardzo nas cieszy ta nagroda.

W tym roku nasza firma w programie bierze udział już po raz szesnasty i jest to jeden z bardzo nielicznych programów, w których uczestniczymy - gdzie faktycznie sprawdzana jest i oceniana szeroko rozumiana etyka i kultura przedsiębiorstwa. Certyfikat „Fair Play” wpływa niewątpliwie na wzmocnienie wizerunku i prestiżu firmy, zwiększa zaufanie zarówno wśród klientów, jak i kontrahentów.

Nowy zarząd, nowe wyzwania

Nowocześnie, profesjonalnie, zgodnie z wartościami rodzinnymi

Zbliżający się Nowy Rok będzie dla firmy ANDRE prawdopodobnie rokiem zmian. Jedna z nich (najważniejsza) miała miejsce już w tym roku - mowa tu o zmianie zarządu. Informujemy, że po blisko 35 latach swoją działalność w roli prezesa zarządu spółki ANDRE ABRASIVE ARTICLES Sp. z o.o. Sp.k. zakończył Robert Andre. W wyniku skutecznie przeprowadzonego procesu sukcesji utworzony został nowy zarząd, którego prezesem został Robert Andre Junior, natomiast stanowiska wiceprezesów zarządu objęli Anna Andre oraz Tomasz Koziarski.

"Chcemy być firmą coraz bardziej nowoczesną i profesjonalną, a do tego postępującą zgodnie z wartościami, które przez lata zostały wypracowane przez naszego Założyciela (...) Jednocześnie chcemy, żeby nasza firma była miejscem, gdzie w przyjaznej, a wręcz rodzinnej atmosferze powstają profesjonalne i bezpieczne narzędzia ścierne"
- pisze w imieniu zarządu Robert Andre Jr.

41. Bieg Warciański w solidnej obsadzie

ANDRE Team w akcji

24 października w Kole odbył się 41. Międzynarodowy Bieg Warciański im. Zdzisława Krzyszkowiaka.

Na starcie jednej z najstarszych imprez biegowych w Polsce, organizowanej nieprzerwanie od 1981 roku, stanęło 470 uczestników. Do Koła zjechali najlepsi biegacze i biegaczki z całej Polski, którzy jak co roku do pokonania mieli 10 km trasę. Najszybciej pobiegli Kamil Karbowiak i Izabela Paszkiewicz - biegaczka z Terespola ustanowiła nieoficjalny rekord Polski. W biegu udział wzięli udział także biegacze z ANDRE TEAM, co zresztą, jest już chlubną tradycją.
7 listopada 2021 r. w ramach Biegu Warciańskiego odbyły się Biegi Dziecięce i Młodzieżowe, w których współorganizacji firma ANDRE także aktywnie uczestniczyła. Piękna pogoda, dobra organizacja i ogromna chęć współzawodnictwa sprawiły jednak, że do mety dobiegli wszyscy uczestnicy biegu.

Serdecznie gratulujemy wszystkim zawodnikom wyników oraz tego, że pomimo trudnej sytuacji panującej w kraju, nie zrezygnowali z przybycia na zawody. Już dziś zapraszamy na kolejną edycję Biegu Warciańskiego!

XIV Szkoła Obróbki Skrawaniem

Tym razem zdalnie

W dniach 15-17 września 2021 r. w Lublinie odbyła się konferencja XIV Szkoła Obróbki Skrawaniem, której organizatorem była Katedra Podstaw Inżynierii Produkcji Wydziału Mechanicznego Politechniki Lubelskiej. Ze względów obiektywnych, zdecydowano się zorganizować ją w formie zdalnej.
Firma ANDRE od lat bierze czynny udział w konferencji Szkoły Obróbki Skrawaniem, wspiera ją na wielu poziomach. Spotkania te od lat cieszą się wysoką renomą, dają prawdziwą możliwość pozyskania nowej wiedzy, umiejętności, kontaktów ze specjalistami zarówno akademickimi, jak i przemysłowymi, w zakresie szeroko rozumianej inżynierii wytwarzania.

ANDRE dla piłkarzy

Nowe dresy i ortaliony dla kolskiej Olimpii

Od kilku lat firma ANDRE ABRASIVE ARTICLES wspiera młodych sportowców z drużyny Trampkarza Starszego C1 MKS OLIMPIA KOŁO - rocznik 2007/2008 trenera Marcina Mielczarka (wieloletniego pracownika ANDRE). W tym roku firma przekazała środki na zakup sprzętu sportowego w postaci dresów i ortalionów przeciwdeszczowych. Niech dobrze służą piłkarzom!

ANDRE stawia na budownictwo kolejowe

Razem na rzecz kolejnictwa

W styczniu 2021 r. firma ANDRE przystąpiła do Polskiej Izby Producentów Urządzeń i Usług na Rzecz Kolei. Jako producent dla budownictwa kolejowego ANDRE pojawi się w nowej edycji KATALOGU FIRM BRANŻY KOLEJOWEJ 2022/2023 - www.KolejoweFirmy.pl. Działania te mają służyć promocji produktów ANDRE, a w konsekwencji pozyskiwaniu nowych kontrahentów!
Ciekawostką jest fakt, że w ramach różnych akcji i działań marketingowych Polskiej Izby Producentów Urządzeń i Usług na Rzecz Kolei firma ANDRE ABRASIVE ARTICLES zaistnieje m.in. jako element jednej z najpopularniejszych planszówek BIZNES – w tym wypadku „Biznes Kolejowy".

Stoisko ANDRE cieszyło się dużym zainteresowaniem

Nowe technologie na wyciągnięcie ręki

W dniach 16 - 21 września 2019 odbyły się w Hanowerze największe na świecie międzynarodowe targi dedykowane obróbce metalu – EMO Hannover 2019. Na targach swoje wyroby i nowoczesne rozwiązania techniczne prezentowało ponad 2200 firm z 44 krajów z całego świata, w tym 12 z Polski. Wiele wskazuje na to, że tegoroczna edycja tych targów przyciągnęła rekordową ilość - 130 tys. zwiedzających.
Na takiej imprezie nie mogło oczywiście zabraknąć firmy ANDRE, która od wielu lat ma tam swoje stoisko. W tym roku prezentowaliśmy nowy asortyment ściernic wielkogabarytowych produkowanych w oparciu o nasze innowacyjne rozwiązania technologiczne.

ANDRE z certyfikatem FEPA

Dobre i bezpieczne produkty

Uprzejmie informujemy, że firma ANDRE ABRASIVE ARTICLES została w 2017 roku przyjęta w poczet członków europejskiej organizacji zrzeszającej producentów narzędzi ściernych FEPA (Federation of European Producers of Abrasives).
Nasze członkostwo w FEPA to poczucie przynależności do rodziny europejskich producentów, których głównym celem jest dostarczanie dobrych i bezpiecznych wyrobów.

Głównym zadaniem FEPA jest reprezentowanie europejskiego przemysłu ściernego na świecie, promocja narzędzi ściernych produkowanych w Europie ale także informowanie swoich członków o zmianach ram regulacyjnych oraz wsparcie w zakresie informacji technicznych, usług naukowych i przewidywanie przyszłych wyzwań w sektorze materiałów ściernych.

Letnie szlifowanie ANDRE

Ścierne ilumnacje na szynach

Nic tak nie cieszy producenta, jak widok pracy jego wyrobami. W sierpniu 2016 roku na ulicach Poznania można było oglądć ciekawe nocne iluminacje. Wtedy właśnie szlifowano szyny na torowiskacjh tramwajowych, wykorzystujac do tego specjalistyczne produkty firmy ANDRE.