produkty

Narzędzia ścierne ze spoiwem ceramicznym

Narzędzia ścierne ze spoiwem ceramicznym to jedno z najbardziej popularnych rozwiązań dla operacji szlifowania precyzyjnego. ANDRE ABRASIVE ARTICLES proponuje szeroką gamę ściernic ceramicznych dedykowanych do wielu zastosowań w różnych branżach przemysłu. Dzięki zastosowaniu odpowiednio dobranych charakterystyk technicznych narzędzi, w tym materiałów ściernych o różnych właściwościach, możliwe jest optymalne dopasowanie naszych narzędzi do wymagań użytkowników.

Spoiwo ceramiczne

Spoiwo pełni funkcję łącznika pomiędzy poszczególnymi ziarnami ściernymi. Trwałość tego połączenia przekłada się bezpośrednio na właściwości narzędzia, w tym na wydajność, jakość obrabianej powierzchni oraz bezpieczeństwo.

Cechą charakterystyczną narzędzi ze spoiwem ceramicznym są pory powstające w przestrzeni pomiędzy ziarnem ściernym i spoiwem. Umożliwiają one wnikanie cieczy chłodzącej w strefę kontaktu narzędzia i powierzchni obrabianej, lepsze chłodzenie obrabianego materiału i łatwiejsze odprowadzenie wióra, co wpływa w znaczący sposób na żywotność narzędzia ściernego. Zapobiega zalepianiu się powierzchni czynnej, co przekłada się na wzrost żywotności narzędzia.

Narzędzia ANDRE ze spoiwem ceramicznym, dzięki naszemu wieloletniemu doświadczeniu cechuje wysoka jakość. Zespół technologów odpowiada na indywidualne potrzeby użytkowników finalnych wytwarzając narzędzia ścierne o ściśle zaprojektowanych parametrach fizyko-mechanicznych dedykowanych pod konkretne operacje szlifierskie.

Image

Przykład budowy narzędzia ściernego ze spoiwem ceramicznym

Image

Zastosowania narzędzi ściernych ze spoiwami ceramicznymi

Różne operacje

Szlifowanie precyzyjne różnych materiałów w operacjach szlifowania płaszczyzn, wałków w kłach i bezkłowo, do szlifowania otworów, szlifowania profilowego i kształtowego oraz ostrzenie narzędzi skrawających, a także prac warsztatowych

Różne branże

Stosowane w wielu różnych branżach np. motoryzacyjnej, narzędziowej, łożyskowej, a także w odlewniczej, spożywczej czy medycznej

Cechy narzędzi ściernych ze spoiwami ceramicznymi

szybkie usuwanie naddatku podczas szlifowania

"chłodne" szlifowanie

wysoka precyzja szlifowania 

Image

możliwa praca z dużymi prędkościami

wysoka odporność narzędzi na wodę i oleje

Sprawdzone surowce wysokiej jakości

W ANDRE ABRASIVE ARTICLES w produkcji narzędzi ściernych ze spoiwem ceramicznym wykorzystywane są nowoczesne, twarde materiały ścierne. Najczęściej stosowanym ścierniwem jest elektrokorund oraz węglik krzemu w różnych odmianach.

Image

95A - Elektrokorund zwykły (brązowy)

Image

97A - Elektrokorund półszlachetny

Image

99A - Elektrokorund szlachetny (biały)

Image

CrA - Elektrokorund chromowy (różowy)

Image

M - Monokorund

Image

ZrA - Elektrokorund cyrkonowy

Image

X - Elektrokorund spiekany (mikokrystaliczny), ceramiczny

Image

99C - Węglik krzemu zielony

Image

98C- Węglik krzemu czarny

Narzędzia ścierne ANDRE ABRASIVE ARTICLES są bezpieczne.

ANDRE sukcesywnie doskonaląc proces technologiczny oferuje narzędzia ścierne zapewniające coraz lepsze walory użytkowe i wysoki współczynnik bezpieczeństwa, zgodny z obowiązującymi normami.
Przynależność do organizacji zrzeszających czołowych producentów narzędzi ściernych oraz cykliczna certyfikacja potwierdzają to w pełni.

Image

FEDERATION OF EUROPEAN PRODUCERS OF ABRASIVES

ŚCIERNICE TRZPIENIOWE
Image
Image
Image
Image