Narzędzia ścierne ze spoiwem ceramicznym to jedno z najbardziej popularnych rozwiązań dla operacji szlifowania precyzyjnego. ANDRE ABRASIVE ARTICLES proponuje szeroką gamę ściernic ceramicznych dedykowanych do wielu zastosowań w różnych branżach przemysłu. Dzięki zastosowaniu odpowiednio dobranych charakterystyk technicznych narzędzi, w tym materiałów ściernych o różnych właściwościach, możliwe jest optymalne dopasowanie naszych narzędzi do wymagań użytkowników.

Spoiwo ceramiczne

Spoiwo pełni funkcję łącznika pomiędzy poszczególnymi ziarnami ściernymi. Trwałość tego połączenia przekłada się bezpośrednio na właściwości narzędzia, w tym na wydajność, jakość obrabianej powierzchni oraz bezpieczeństwo.

Cechą charakterystyczną narzędzi ze spoiwem ceramicznym są pory powstające w przestrzeni pomiędzy ziarnem ściernym i spoiwem. Umożliwiają one wnikanie cieczy chłodzącej w strefę kontaktu narzędzia i powierzchni obrabianej, lepsze chłodzenie obrabianego materiału i łatwiejsze odprowadzenie wióra, co wpływa w znaczący sposób na żywotność narzędzia ściernego. Zapobiega zalepianiu się powierzchni czynnej, co przekłada się na wzrost żywotności narzędzia.

Narzędzia ANDRE ze spoiwem ceramicznym, dzięki naszemu wieloletniemu doświadczeniu cechuje wysoka jakość. Zespół technologów odpowiada na indywidualne potrzeby użytkowników finalnych wytwarzając narzędzia ścierne o ściśle zaprojektowanych parametrach fizyko-mechanicznych dedykowanych pod konkretne operacje szlifierskie.

Przykład budowy narzędzia ściernego ze spoiwem ceramicznym

Zastosowania narzędzi ściernych ze spoiwami ceramicznymi:


  • Szlifowanie precyzyjne różnych materiałów w operacjach szlifowania płaszczyzn, wałków w kłach i bezkłowo, do szlifowania otworów, szlifowania profilowego i kształtowego oraz ostrzenie narzędzi skrawających, a także prac warsztatowych
  • Stosowane w wielu różnych branżach np. motoryzacyjnej, narzędziowej, łożyskowej, a także w odlewniczej, spożywczej czy medycznej

Cechy narzędzi ściernych ze spoiwami ceramicznymi:

szybkie usuwanie naddatku podczas szlifowania

"chłodne" szlifowanie

wysoka precyzja szlifowania 

możliwa praca z dużymi prędkościami

wysoka odporność narzędzi na wodę i oleje

Materiały ścierne 

Sprawdzone surowce wysokiej jakości 

W ANDRE ABRASIVE ARTICLES w produkcji narzędzi ściernych ze spoiwem ceramicznym wykorzystywane są nowoczesne, twarde materiały ścierne. Najczęściej stosowanym ścierniwem jest elektrokorund oraz węglik krzemu w różnych odmianach.

95A - Elektrokorund zwykły (brązowy)

97A - Elektrokorund półszlachetny

99A - Elektrokorund szlachetny (biały)

CrA - Elektrokorund chromowy (różowy)

M - Monokorund

ZrA - Elektrokorund cyrkonowy

99C - Węglik krzemu zielony

98C- Węglik krzemu czarny

X - Elektrokorund spiekany (mikokrystaliczny), ceramiczny

 Narzędzia ścierne ANDRE ABRASIVE ARTICLES są bezpieczne.

ANDRE sukcesywnie doskonaląc proces technologiczny oferuje narzędzia ścierne zapewniające coraz lepsze walory użytkowe i wysoki współczynnik bezpieczeństwa, zgodny z obowiązującymi normami.
Przynależność do organizacji zrzeszających czołowych producentów narzędzi ściernych oraz cykliczna certyfikacja potwierdzają to w pełni.

EUROPEJSKA FEDERACJA PRODUCENTÓW NARZĘDZI ŚCIERNYCH

ŚCIERNICE TRZPIENIOWE

Poznaj narzędzia