TYP 41

ŚCIERNICE WZMACNIANE PŁASKIE DO PRZECINANIA

Ściernice wzmacniane TYP 41 stanowią liczną i popularną grupę narzędzi ściernych uniwersalnych i specjalnych przeznaczonych do przecinania różnych materiałów. Stosowane są powszechnie na budowach, w wytwórniach konstrukcji stalowych, w stoczniach, w zakładach budowy maszyn, w hutach, przemyśle odlewniczym i innych, a także w mniejszych warsztatach i narzędziowniach. W zależności od wielkości i wymagań współpracują z różnymi szlifierkami – przecinarkami: ręcznymi, stacjonarnymi o napędzie elektrycznym, pneumatycznym albo spalinowym.
Ściernice te posiadają specjalne wzmocnienie, dzięki któremu te o większych średnicach mogą pracować z większymi prędkościami obwodowymi niż narzędzia TYP 42. Ściernice TYP 41 do rozmiaru średnicy 230 mm mogą pracować tylko z prędkością do 80 [m/s],  ale od średnicy 300 mm już z prędkościami 80 i 100 [m/s].
W przypadku tych ściernic niedozwoloną operacją jest szlifowanie czołowe.

Ściernice wzmacniane ANDRE TYP 41 ze spoiwem żywicznym produkowane są na bazie specjalnie opracowanej kompozycji ziaren ściernych w połączeniu z dopracowanym układem aktywnych wypełniaczy.

41 - D x T x H

Przykłady oznaczeń:
41 - 125x1,6x22,23-95A46RBF-80 METAL/INOX

Pobierz kartę produktu

Linia rozwiązań ściernic, opartych o nowatorskie ścierniwo ceramiczne, przeznaczonych pod konkretne zastosowania. Linia spełniająca warunek najbardziej wydajnego produktu.

WERSJA METAL/INOX 

Kolejna propozycja ściernic supercienkich do przecinania w ofercie ANDRE. Ściernice przeznaczone do najbardziej wymagających operacji szlifierskich.
Doskonale sprawdzą się przy:
- przecinaniu blach, prętów i profili,
- precyzyjnym przecinaniu stali konstrukcyjnych, narzedziowych, nierdzewnych i kwasoodpornych.

WERSJA METAL/INOX

Wymiary [mm]

Charakterystyka techniczna

Maksymalna liczba obrotów [rpm]

125 × 1,0 × 22,23

X60QBF

12250

*) Inne wymiary dostępne według indywidualnych uzgodnień.

Prezentowane narzędzia ścierne ANDRE ABRASIVE ARTICLES wyprodukowano w oparciu o wiedzę i wieloletnie doświadczenie współpracy z Klientami. Ściernice ANDRE dają gwarancję uzyskania wymaganej jakości operacji szlifierskich przy zachowaniu wysokiej wydajności.