Innowacyjne narzędzia z ziarnami diamentowymi i borazonowymi (CBN) SUPERHARD ANDRE ABRASIVE ARTICLES spojone galwanicznie to grupa produktów, które są wykorzystywane w specyficznych operacjach szlifierskich na materiałach twardych i trudno obrabialnych.

Twardziele do zadań specjalnych

Spoiwo galwaniczne

W przypadku SUPERHARD galwanicznych siła utrzymująca ziarna ścierne w spoiwie jest bardzo wysoka. Przy jednocześnie dużej ekspozycji ziarna ze spoiwa możliwe jest usuwanie dużego naddatku materiału. Zaletą tego spoiwa jest możliwość wykonania ściernicy o praktycznie każdym profilu geometycznym.

Używane do pracy na maszynach ręcznych, stacjonarnych oraz CNC.

Cechy diamentowych SUPERHARD:
• w ich produkcji wykorzystuje się głównie diament syntetyczny, uzyskiwany na drodze syntezy
• bardzo wydajne o długiej żywotności
• idealnie nadają się do szlifowania i przecinania trudno obrabialnych materiałów np. ceramiki, szkła, kamienia, węglików spiekanych
• nie są przeznaczone do obróbki stali

Cechy borazonowych SUPERHARD:
• do ich produkcji stosuje się borazon (CBN) uzyskiwany na drodze syntezy
• bardzo wydajne o długiej żywotności
• ziarna CBN mają niższą twardość w stosunku do diamentu, ale mają wyższą odporność cieplną i chemiczną, dlatego doskonale nadają się do obróbki twardych stali, m.in. HSS

SUPERTHARD ZE SPOIWEM GALWANICZNYM

...na miarę Twoich potrzeb.

TYP 1A1R

Do wydajnego przecinania różnych materiałów

Poznaj produkty

ŚCIERNICA PROFILOWA CBN BORAZONOWA

Do ostrzenia pił taśmowych typu WM

Poznaj produkty

 Narzędzia ścierne ANDRE ABRASIVE ARTICLES są bezpieczne.

ANDRE sukcesywnie doskonaląc proces technologiczny oferuje narzędzia ścierne zapewniające coraz lepsze walory użytkowe i wysoki współczynnik bezpieczeństwa, zgodny z obowiązującymi normami, dla narzędzi supertwardych m.in. normą EN 13236 - Wymagania dotyczące bezpieczeństwa narzędzi ściernych supertwardych.
Przynależność do organizacji zrzeszających czołowych producentów narzędzi ściernych oraz cykliczna certyfikacja potwierdzają to w pełni.

EUROPEJSKA FEDERACJA PRODUCENTÓW NARZĘDZI ŚCIERNYCH