Ściernice wzmacniane do przecinania i szlifowania stanowią liczną i popularną grupę narzędzi ściernych uniwersalnych i specjalnych, dzięki zbrojeniu odpornymi na większe naprężenia i pęknięcia. Ściernice ANDRE to wysoki stopień bezpieczeństwa ich użytkowania potwierdzony badaniami kontrolnymi prowadzonymi zgodnie z normą europejską EN 12413 i normami z nią związanymi.

Ściernice wzmacniane mechanicznie

Ściernice typów 41, 42, i 27 zapewniają doskonałe wyniki nawet w najtrudniejszych warunkach pracy, dzięki zastosowaniu rozwiązań opartych o nowoczesne technologie.
Ściernice te są wzmocnione mechanicznie - zbrojone włóknem szklanym, przeznaczone do pracy z prędkością 80 [m/s] i 100 [m/s] (specjalne wzmocnienie dla większych ściernic typu 41). Wspomniane narzędzia spojono żywiczne, co przekłada się na ich dużą uniwersalność. 

Zbrojone narzędzia ścierne ANDRE, dzięki naszemu wieloletniemu doświadczeniu cechuje wysoka jakość. Zespół technologów odpowiada na indywidualne potrzeby użytkowników finalnych wytwarzając narzędzia ścierne o ściśle zaprojektowanych parametrach fizyko-mechanicznych dedykowanych pod konkretne operacje szlifierskie.

Przykład budowy ściernicy wzmacnianej (zbrojonej) ze spoiwem żywicznym

Zastosowania ściernic wzmacnianych do przecinania i szlifowania:


  • Wykorzystywane do przecinania, także precyzyjnego (TYP 41 i 42), i zgrubnego szlifowania (TYP 27) wielu różnych materiałów, w tym stalowych, żeliwnych i staliwnych, również betonu, żelbetu, lastryko, kamienia, ceramiki. Dedykowane operacjom szlifierskim dla przedmiotów o różnych gabarytach i kształtach, w tym cienkościennych.
  • Użytkowane powszechnie na budowach, w wytwórniach konstrukcji stalowych, w stoczniach, zakładach budowy maszyn, w hutach, w przemyśle odlewniczym, chemicznym i innych, a także w mniejszych warsztatach i narzędziowniach.

Cechy wzmacnianych (zbrojonych) ściernic:

wysoka wydajność przecinania i szlifowania dzięki oryginalnym kompozycjom ziaren 

duża agresywność w stosunku do ciętych i szlifowanych materiałów  

brak korozji i przebawień na przecinanym materiale (wybrane wersje asortymentu - m.in. INOX i METAL/INOX) 

dzięki specjalnemu wzmocnieniu możliwa praca z dużymi prędkościami (część asortymentu TYP 41)

równomierne, ekonomiczne zużywanie się ściernic podczas operacji przecinania i szlifowania 

stabilna praca ściernic podczas przecinania i szlifowania

Materiały ścierne 

Oryginalne kompozycje ziaren wysokiej jakości 

W ANDRE ABRASIVE ARTICLES w produkcji narzędzi ściernych ze spoiwem żywicznym wykorzystywane są nowoczesne, twarde materiały ścierne. Najczęściej stosowanym ścierniwem jest elektrokorund oraz węglik krzemu w różnych odmianach.
W przypadku ściernic wzmacnianych ich konstrukcja opiera się na specjalnie opracowanej kompozycji ziaren ściernych w połączeniu z perfekcyjnie dopracowanym układem aktywnych wypełniaczy. 
W składzie części asortymentu ściernic nie występuje żelazo, siarka i chlor, co ogranicza korozję i przebarwienia obrabianego materiału (dotyczy to m.in. INOX i METAL/INOX). Dzięki temu ściernice są bardziej przyjazne środowisku.

 Narzędzia ścierne ANDRE ABRASIVE ARTICLES są bezpieczne.

ANDRE sukcesywnie doskonaląc proces technologiczny oferuje narzędzia ścierne zapewniające coraz lepsze walory użytkowe i wysoki współczynnik bezpieczeństwa, zgodny z obowiązującymi normami.
Przynależność do organizacji zrzeszających czołowych producentów narzędzi ściernych oraz cykliczna certyfikacja potwierdzają to w pełni.

ORGANIZACJA DS. BEZPIECZENSTWA NARZĘDZI ŚCIERNYCH

EUROPEJSKA FEDERACJA PRODUCENTÓW NARZĘDZI ŚCIERNYCH

ŚCIERNICE DO PRZECINANIA

Poznaj narzędzia

ŚCIERNICE DO SZLIFOWANIA

Poznaj narzędzia